لینوکس و من

لینوکس و من

لینوکس و من

حاصل تجربیات ما از سر و کله زدن ها با لینوکس

بایگانی


درباره لینوکس و من

 

وبلاگ لینوکس و من از مرداد ماه سال ۸۸ ایجاد شده و همچنان به فعالیت خودش ادامه میده. نمیدونم این رو بگیم از قدیمی های این حوزه یا نه، اما به هر حال زمان کمی نیست.
در این مدت از سال ۹۴ تصمیم گرفته شد که وبلاگ به صورت گروهی به کارش ادامه بده، و از اون زمان به بعد دوستان خوبی به لینوکس و من پیوستند و نوشته های خیلی خوبی در وبلاگ فرستادند.
خدا رو شکر ما همچنان به کارمون ادامه میدیم و از تجربیاتمون در کار با این سیستم عامل خوب مینویسیم. و باز خدا رو شکر بازدید خوبی هم داریم.
در سال ۹۵ ما یک اصطلاحا سیاره لینوکس ایجاد کردیم، با این هدف که وبلاگ هایی رو که در مورد لینوکس مینویسند یکجا جمع کنیم تا بتونیم اونها رو بصورت یک RSS واحد داشته باشیم و از آخرین نوشته ها و اخبار در وبلاگستان لینوکس فارسی باخبر بشیم. با اینکه سیاره لینوکس سایت sito وجود داره و به کارش ادامه میده، اما بد نیست یک چیز مشابه دیگه هم داشته باشیم که اگر خدای نکرده اتفاقی افتاد، جایگزینی وجود داشته باشه.
اگر دوست داشتید لینک شما در قسمت لینک دوستان قرار بگیره و وبلاگتون در سیاره لینوکس فارسی ما اضافه بشه، میتونید در اینجا کامنت بذارید.
این هم فرم تماس با ما است. هر پیامی داشتید میتونید از این طریق برامون بنویسید.

 


نویسنده‌های وبلاگ

امین
در این وبلاگ از تجربیات ناچیزی که در کار با لینوکس بدست آوردم می نویسم تا اونا رو با دیگران هم به اشتراک بذارم.
فکر میکنم از سال ۸۳ بود که با فدورا ۳ لینوکس رو شروع کردم. مدت زیادی با پارسیکس بودم، بعد اوبونتو، مینت، دبیان، سوزی و خیلی چیزای دیگه رو امتحان کردم. و حالا فکر میکنم بطور ابدی با آرچی‌ها زندگی کنم. من یه کاربر خونگی هستم و به هیچ وجه در این زمینه حرفه ای نیستم. تمام تلاشم در این چند سالی که با لینوکس کار میکردم این بوده که یه سیستم عامل جایگزین ویندوز داشته باشم. و حالا تونستم تقریبا به این هدف برسم. بدون ویندوز، یا بهتر بگم با لینوکس زندگی با مزه تره!
به پیشنهاد دوست عزیزم مهرداد این وبلاگ رو در سال ۸۸ راه انداختم و خوشحالم که این کار رو کردم. چون کلی چیزهای خوب یاد گرفتم و یاد دادم.
 
اکنون
لپتاپ: Manjaro با Gnome-shell 

توزیع هایی که قبلا کار کردم:
 

محسن
محسن شایان هستم یه هفتادی از تهران که علاقه زیادی به لینوکس و دنیایی آزاده اما علاقه‌ی به رعایت کردن کپی رایت ندارم
 
علیرضا احسانی
علیرضا احسانی هستم، علاقه مند به گنو/لینوکس و برنامه نویسی. با اوبونتو 14.04 شروع کردم.الان هم کاربر اوبونتو هستم.زبان های زیر رو کم و بیش بلدم.
html, css , python(مبتدی) , bash(مبتدی)

محمدرضا (morealaz)
کاربر لینوکس و نرم افزارهای آزاد هستم. در حال حاضر از توزیع آرچ استفاده میکنم و قبل از اون با فدورا و اوبونتو و مینت هم کار کردم. به جز لینوکس به سیستم های عاملهای خانواده BSD به خصوص OpenBSD هم علاقمند هستم و سعی میکنم در مورد این خانواده ارزشمند هم اطلاع رسانی کنم.