لینوکس و من

لینوکس و من

لینوکس و من

حاصل تجربیات ما از سر و کله زدن ها با لینوکس

بایگانی

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

حقه ی جدید و کثیف مخابرات

مدتیه که صبح که گوشی رو متصل میکنم به وایرلس خونه، یه پیامی توی مرورگر گوشی باز میشه مبنی بر اینکه بدلیل عدم استفاده از اینترنت غیر فعال شده اید. برای ادامه روی دکمه ی زیر کلیک کنید. و کلیک میکنم و وصل میشم.الآن (ساعت ۷ شب تقریبا) دیدم مرورگر گوشی به همون صفحه میره، ولی خودش ریدایرکت میشه و بعدش هم Fail. یک IP توی قسمت آدرس‌بار مرورگر نشون داده شد: 78.38.63.83 . کنجکاو و عصبانی شدم! IP رو چک کردم. دیدم زده Information Technology Company ITC. گوشی رو برداشتم و به مثلا پشتیبانی اینترنت مخابرات ۲۰۲۰ زنگ زدم. کلی تبلیغات و چرت و پرت گفت و ما به اپراتور وصل شدیم...موضوع رو توضیح دادم. گفت گوشی چند لحظه!...خانم اپراتور این جور توضیح دادند که برای امنیت کاربران (!!) شرکت این کار رو میکنه. و اگه مثلا یک ساعت از اینترنت استفاده نکنید این طوری میشه. برای امنیت کاربران این کار رو کردند.گفتم خب یعنی چی این حرکت؟ من گوشیم برنامه هایی داره که یهو براشون notification میاد. حالا وقتی این اتفاق میفته دیگه این برنامه ها در اون زمانها هیچ ارتباطی ندارن! گفتم حالا ما نخوایم این امنیت رو، باید چیکار کنیم؟! گفت دیگه به ما گفتن این توضیحو بدیم. به داخلی ۴ زنگ بزنین. زنگ زدم به داخلی ۴، دیدم میگه پیامتون رو بعد از بوق بذارین.مسخره است. یعنی چی این حرکت؟!‌ عملا الان اپلیکیشن های ارتباطیم عملکرد خودشون رو ندارن. حالا من فقط اینا رو دارم، جیمیل، تلگرام. ولی همینا هم مهم هستن برای من. نمیتونم مثلا بخاطر اینکه یک ساعت از اینترنت استفاده نکردم این اتفاق بیفته تاااااا زمانی که برم بطور دستی دکمه ی زیر را فشار دهم تا به اینترنت وصل بشم که!!!برم ببینم راهی وجود داره که مودم خودش رو به اینترنت متصل نگه داره؟ مثلا هر از چند گاهی یه پینگ بکنه.

معنی واقعی سرعت 1mb اینترنت مخابرات

اینترنت 1mb مخابرات... وای... من نمیتونم این سرعت رو تحمل کنم... هارد کامپیوتر من به سرعت این اینترنت نمیرسه... کمک...حرومشون باشه.

MixPlorer یک فایل منیجر عالی برای آندروید

فایل منیجر های زیادی برای آندروید هست. اما بهترین اونها به نظر من Mixplorer توسط یک توسعه دهنده ی ایرانی به نام هوتن پارسا توسعه داده میشه. این فایل منیجر در حال حاضر در نسخه ی پایدار 4.7.3 وجود داره، اما توصیه میکنم نسخه های در حال تست رو نصب کنید چون واقعا بهتر هستن. آخرین نسخه ی تست در زمان نوشتن این مطلب در این لینک قرار داره که خیلی از اشکالاتش با نظراتی که کاربران دادن برطرف شده و برای استفاده ی روزانه مناسب هست.ویژگی های خوب این فایل منیجر خیلی زیاد هست. نمیشه تک تک نوشت. توصیه میکنم اون رو نصب کنید و خودتون باهاش کار کنید. مخصوصا اینکه در این نسخه ی تست با تلاش توسعه دهنده مشکلی که در samba وجود داشت برطرف شد. لینم تاپیک این برنامه در سایت xda در اینجا است